Wyświetl wpisy z danej kategorii:

Drugie miejsce Nastii!

Z sukcesem w turnieju tenisowym Super Serii o Puchar Henryka Dondajewskiego, rozegranym w dniach 20-23 sierpnia wystartowała Anastasia Bozova.Zawodniczka AZS Łódź zajęła drugie miejsce, pokonując po drodze do finału między innymi trzecią zawodniczkę w Polsce, Malwinę Rowińską. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk zajęła 15. miejsce w sztafecie 4×100 m stylem dowolnym i była 29. na 50 m stylem dowolnym podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.Już podczas pierwszej sesji eliminacyjnej na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro mieliśmy okazję zobaczyć olimpijski debiut naszej reprezentantki. Ola wraz z Katarzyną Wilk, Alicją Tchórz i Anną Dowgiert wystąpiła w sztafecie 4×100 m
Reprezentant sekcji pływania AZS UŁ PŁ Łódź Filip Wypych zajął 21. miejsce w rywalizacji na 50 m stylem dowolnym podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Podopieczny trenera Marcina Babuchowskiego zajął drugie miejsce w swoim wyścigu eliminacyjnym z drugim w karierze wynikiem – 22,23 s, zaledwie o 0,1 s gorszym od tegorocznego rekordu życiowego. Do półfinału awansowało szesnastu zawodników
Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce, która odbyła się w dniach 4-6 sierpnia we Wrocławiu złoty medal w biegu na 400 m wywalczył Adam Mroczek. Podopieczny trenera Krzysztofa Węglarskiego we Wrocławiu spisał się znakomicie już w eliminacjach, ustanawiając nowy rekord życiowy – 48,54 s, lepszy o niemal 1,5 sekundy od poprzedniej życiówki i awansując do finału z najlepszym
Katarzyna Flis i Wiktor Suwara wywalczyli tytuły Młodzieżowych Wicemistrzów Polski w swoich koronnych konkurencjach. W dniach 30-31 lipca na Stadionie Miejskim w Jeleniej Górze odbyły się 33. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Zawodnicy AZS Łódź zdobyli dwa srebrne medale! Pierwszego dnia zawodów miłą niespodziankę sprawiła Katarzyna Flis. Podopieczna trener Henryki Blausz w finale 100 m przez płotki ustanowiła
W dniach 19-24 lipca w Bydgoszczy na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w lekkiej atletyce. Nasz zawodnik – Kamil Mroczek wystąpił na trzeciej zmianie w eliminacjach sztafety 4×400 m mężczyzn. Wraz z kolegami – Mateuszem Rzeźniczakiem, Cezarym Mirosławem i Tymoteuszem Zimnym zajął szóste miejsce w swojej serii z rezultatem 3:09.42. Polacy uzyskali dokładnie taki sam
Polski Związek Lekkiej Atletyki ogłosił dziś skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów, które w dniach 19-24 lipca odbędą się na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy. Powołanie do męskiej sztafety 4×400 m na najważniejszą tegoroczną imprezę lekkoatletów do lat 20 otrzymał nasz zawodnik Kamil Mroczek, który na Mistrzostwach Polski Juniorów zajął piąte miejsce z nowym rekordem życiowym –
Podczas Mistrzostw Polski Juniorów w lekkiej atletyce, rozegranych w pierwszy weekend lipca w Suwałkach reprezentanci AZS Łódź wywalczyli dwa medale. Mistrzynią Polski Juniorek w trójskoku została Małgorzata Kiełbasa. Niedzielny konkurs odbywał się w trudnych warunkach – przy silnym wietrze i niskiej temperaturze, a podopieczna trener Anety Sadach zadbała o dramaturgię. Swój najlepszy skok na 12,58 m oddała w ostatniej
Już 25 czerwca na naszych obiektach odbędzie się II Amatorski Charytatywny Turniej Tenisowy.Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, bez względu na wiek i umiejętności. TURNIEJ CHARYTATYWNY NA RZECZ STOWARZYSZENIA HOSPICJUM ŁÓDZKIE TERMIN: 25.06.2016 MIEJSCE: AZS ŁÓDŹ, ul. Lumumby 22/26 (wjazd od ul. Styrskiej) HARMONOGRAM IMPREZY: 10:00 – 11:00 rejestracja zawodników, 11:30 do zmroku rozgrywki turniejowe na czterech kortach zewnętrznych; piąty kort