WŁADZE AZS ŁÓDŹ W KADENCJI 2020-2024

 • PREZES

  Lech Leszczyński

 • Wiceprezesi

  Tomasz Iwański
  Leszek Piąstka
  Piotr Połoński

 • Sekretarz

  Agnieszka Szablewska

 • Członkowie zarządu

  Rafał Bieniek
  Michał Jaśkowski
  Arkadiusz Nowaczyk
  Ewa Pięcek
  Jędrzej Żukowski

 • Środowiskowa Komisja Rewizyjna

  Patrycja Ziółkowska – Przewodnicząca
  Gabriel Kabza
  Ewa Siewiera
  Sylwester Pawęta

 • Środowiskowy Sąd Koleżenski

  Zofia Sygdziak – Przewodnicząca
  Mateusz Kacprzykowski
  Piotr Kędzia

 • Akty prawne

BIURO AZS ŁÓDŹ

SPRAWOZDANIA

Na razie brak dokumentów do wyświetlenia
 • KIM JESTEŚMY

Akademicki Związek Sportowy Organizacja Środowiskowa w Łodzi to stowarzyszenie kultury fizycznej, założone w kwietniu 1945 roku. Jest organizacją środowiskową, zrzeszającą Kluby Uczelniane AZS działające na terenie województwa łódzkiego (KU AZS UŁ, KU AZS PŁ, KU AZS UMed Łódź, KU AZS AHE Łódź, KU AZS ANS Skierniewice, KU AZS PWSFTviT w Łodzi) i Klub Środowiskowy AZS Łódź (w jego ramach działają sekcje wyczynowe – badminton, judo, lekka atletyka, narciarstwo alpejskie, pływanie, tenis ziemny).  Na co dzień zajmujemy się upowszechnianiem kultury fizycznej i sportem studenckim w regionie łódzkim, sportem wyczynowym, organizacją imprez sportowych i innych wydarzeń, organizacją zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży oraz zarządzaniem obiektem sportowym przy ul. Lumumby w Łodzi.

Narciarz AZS Kraków (pierwszy z lewej) - 1912 r.

(źródło: archiwum AZS Kraków)
 • Sport wyczynowy

Jako AZS Łódź od lat koordynujemy w Łodzi Program Akademickiego Centrum Szkolenia Sportowego, prowadzony we współpracy z trzema uczelniami – Politechniką Łódzką, Uniwersytetem Łódzkim, Uniwersytetem Medycznym w Łodzi. Wiele mówimy obecnie o dwutorowości karier i możemy z dumą mówić, że nasze uczelnie wspierają sportowców wyczynowych i ułatwiają im łączenie obowiązków studenta i zawodnika. W Klubie Środowiskowym AZS Łódź szkolimy wybitnych sportowców – olimpijczyków, medalistów uniwersjad, mistrzostw świata, mistrzostw Europy, mistrzów Polski. Z powodzeniem prowadzimy także szkolenie dzieci i młodzieży. Największym sukcesem we współczesnej historii klubu jest mistrzostwo olimpijskie Kajetana Duszyńskiego w sztafecie mieszanej 4×400 m w Tokio w 2021 roku.

 • Sport powszechny

Dużą część działalności AZS Łódź stanowi upowszechnianie kultury fizycznej, w tym przede wszystkim sport studencki, obejmujący między innymi organizację akademickich imprez sportowych oraz innych przedsięwzięć. Jesteśmy koordynatorem rozgrywek środowiskowych – Akademickich Mistrzostw Województwa Łódzkiego. Od ponad 10 lat organizujemy w Łodzi Igrzyska Studentów Pierwszego Roku, których zwieńczeniem jest udział reprezentantów naszej województwa w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Studentów Pierwszego Roku. Na co dzień współpracujemy z klubami uczelnianymi AZS z województwa łódziego w zakresie m.in. pozyskiwania dotacji, realizacji zadań w ich ramach czy organizacji wydarzeń.

 • Imprezy sportu wyczynowego i powszechnego

Organizujemy imprezy sportu powszechnego i wyczynowego. W latach 2011-2018 byliśmy gospodarzami Mistrzostw Polski AZS w lekkiej atletyce, a w 2020 i 2021 roku – PZLA Mistrzostw Polski w sztafetach i wielobojach. Organizowaliśmy również zawody wysokiej rangi w judo – Mistrzostwa Polski AZS, w  taekwondo olimpijskim – Mistrzostwa Polski seniorów i Mistrzostwa Polski juniorów oraz w tenisie  – Mistrzostwa Polski U16. Od lat jesteśmy gospodarzami imprez cyklu Akademickich Mistrzostw Polski. Gościliśmy uczestników dwóch największych zawodów AMP  – w lekkiej atletyce (2019 i 2020) i w pływaniu (2022) oraz półfinałowych i finałowych turniejów AMP w tenisie. Organizatorami AMP regularnie są kluby uczelniane AZS z regionu łódzkiego. Ponadto na zarządzanym przez nas obiekcie sportowym od lat odbywają się liczne pikniki tematyczne oraz imprezy sportowe z Ogólnopolskim Finałem Czwartków Lekkoatletycznych oraz mityngami lekkoatletycznym na czele.

 • Zajęcia dla dzieci i młodzieży

Nasza działalność obejmuje prowadzenie zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży w różnych dyscyplinach sportu. W swojej ofercie mamy zajęcia dla najmłodszych adeptów sportu z badmintona, judo, lekkiej atletyki, i tenisa ziemnego. W ramach naszych działań na rzecz dzieci i młodzieży organizujemy zawody sportowe, półkolonie oraz obozy zimowe i letnie.