Adam Mroczek złoty na OOM!

Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce, która odbyła się w dniach 4-6 sierpnia we Wrocławiu złoty medal w biegu na 400 m wywalczył Adam Mroczek.

Podopieczny trenera Krzysztofa Węglarskiego we Wrocławiu spisał się znakomicie już w eliminacjach, ustanawiając nowy rekord życiowy – 48,54 s, lepszy o niemal 1,5 sekundy od poprzedniej życiówki i awansując do finału z najlepszym rezultatem. W finale ubiegłoroczny medalista OOM w biegu płotkarskim potwierdził swoją świetną dyspozycję. Jako jedyny złamał barierę 49 sekund – 48,95 s i wywalczył złoty medal! Warto dodać, że Adam w pokonanym polu zostawił rywali mających już za sobą starty w barwach reprezentacji Polski na międzynarodowych imprezach.

Konkurs trójskoku na piątym miejscu ukończyła Angelika Pabianek z nowym rekordem życiowym – 11,47 m. Awans do finału uzyskała także Wiktoria Opasińska, w którym nie została jednak sklasyfikowana ze względu na trzy przekroczone próby.

W finale 400 m przez płotki siódme miejsce zajęła Agata Batolik z wynikiem 64,47 s (w eliminacjach uzyskała rezultat 64,38 s).

Naszym zawodnikom i ich trenerom serdecznie gratulujemy!

Fot. Tomasz Kasjaniuk

OOM Adam Mroczek