Gosia Kiełbasa Mistrzynią Polski Juniorek!

Podczas Mistrzostw Polski Juniorów w lekkiej atletyce, rozegranych w pierwszy weekend lipca w Suwałkach reprezentanci AZS Łódź wywalczyli dwa medale.

Mistrzynią Polski Juniorek w trójskoku została Małgorzata Kiełbasa. Niedzielny konkurs odbywał się w trudnych warunkach – przy silnym wietrze i niskiej temperaturze, a podopieczna trener Anety Sadach zadbała o dramaturgię. Swój najlepszy skok na 12,58 m oddała w ostatniej próbie i dopiero wówczas zapewniła sobie złoty medal, wyprzedzając drugą Aleksandrę Glapińską o 2 cm!

W sobotnie popołudnie powody do radości miała Marta Nawrocka, która sięgnęła po srebro na 100 m przez płotki. Zawodniczka trener Henryki Blausz zarówno w biegu eliminacyjnym, jak i finałowym musiała zmagać się z silnym przeciwnym wiatrem. W finale uzyskała rezultat 14,50 s, zostając tym samym wicemistrzynią Polski. Warto podkreślić, że obie nasze zawodniczki powtórzyły sukces z tegorocznego sezonu halowego, kiedy Gosia także stanęła na najwyższym stopniu podium, a Marta wywalczyła srebrny krążek.

Podobnie jak przed rokiem, na czwartej pozycji na 1500 m uplasował się Adam Włodarczyk z wynikiem 3:58.64. W finale 400 m na piątym miejscu uplasował się Kamil Mroczek, poprawiając o niemal 0,4 s rekord życiowy i łamiąc po raz pierwszy w karierze barierę 48 sekund – 47,96 s!

Naszym zawodnikom i ich trenerom serdecznie gratulujemy!