Za nami kolejny event organizowany przez niezawodny team! W miniony weekend po raz drugi z rzędu byliśmy gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w biegach przełajowych. Ponad 700 studentów i studentek rywalizowało w Parku Baden-Powella o medale AMP. Na medal spisała się także nasza ekipa organizacyjna, która włożyła mnóstwo serca, czasu i energii, aby wszystko przebiegło zgodnie z planem, a uczestnicy
Ponad 700 zawodniczek i zawodników reprezentujących 69 uczelni weźmie udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych, które już w sobotę zostaną rozegrane w Łodzi. Wśród nich są biegacze mający w swoim dorobku medale mistrzostw Polski czy starty międzynarodowe, a także tegoroczny olimpijczyk… w biatlonie. Uczestnicy tegorocznych AMP będą rywalizować na tej samej trasie co przed rokiem, usytuowanej w
Po raz pierwszy w Łodzi odbyła się Akademia Liderów AZS, którą mieliśmy przyjemność współtworzyć z Akademickim Związkiem Sportowym we współpracy z Politechniką Łódzką i AZS Politechniki Łódzkiej. To były intensywne i inspirujące cztery dni! W Akademii wzięli udział działacze z łódzkich klubów – AZS Uniwersytetu Łódzkiego, AZS Politechniki Łódzkiej, AZS AHE Łódź i AZS ANSB Skierniewice. Łódzcy azetesiacy stanowili
Miniona kadencja była burzliwa dla władz AZS Uniwersytetu Łódzkiego, ale jednocześnie udana pod względem sportowym. Nadszedł czas na stabilizację. Podczas walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego stery w klubie przejęła kol. Paulina Piera. Przez ostatnie dwa lata funkcję prezesa KU AZS UŁ pełniły aż trzy działaczki. Następujące zmiany organizacyjne nie przeszkodziły na szczęście klubowi w organizacji wydarzeń i zapewnieniu studentkom i studentom
AZS Politechniki Łódzkiej podsumował ostatnie dwa lata swojej działalności i wybrał nowe władze. Prezesem KU AZS PŁ na kolejną kadencję pozostała Ewa Brochocka, a w zarządzie nie brakuje znanych w łódzkim środowisku akademickim twarzy. To był udany czas dla AZS Politechniki Łódzkiej, który odradzał się w ostatnich latach. Sukcesy w sporcie akademickim, wybitni sportowcy wyczynowi z osiągnięciami na arenie
Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że i w tym roku badmintoniści podczas turnieju półfinałowego AMP w strefie A spotkają się w Łodzi. Już w najbliższy weekend o awans do finału powalczy 20 zespołów. Mówisz AZS UMed Łódź – myślisz badminton. Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Medycznego w Łodzi po raz kolejny organizuje rozgrywki AMP w tej dyscyplinie, a tym razem
Rozkręca się kampania sprawozdawczo-wyborcza w jednostkach AZS w województwie łódzkim. W minionym tygodniu kolejną, udaną kadencję podsumował Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Prezesem KU AZS UMed Łódź została wybrana kol. Katarzyna Rożniata. W ostatnich dwóch latach Uniwersytet Medyczny w Łodzi mógł pochwalić się zarówno sukcesami sportowymi, jak i organizacyjnymi. W sezonach 2024 i 2025 został po raz
Rozpoczynamy sezon Akademickich Mistrzostw Polski 2026. W środę w Łodzi startuje półfinałowy turniej AMP futsalu mężczyzn w strefie B. O cztery miejsca premiowane awansem do finału powalczy dwanaście zespołów. W pierwszej tegorocznej imprezie AMP weźmie udział siedem drużyn z Warszawy, trzy z Łodzi i po jednej z Białegostoku i Olsztyna. Przed rokiem w strefie B triumfowała Wojskowa Akademia Techniczna
Sukcesy sportowe i organizacyjne w 2025 roku, jubileusz 80-lecia klubu, pół wieku prezesa w Akademickim Związku Sportowym – AZS Łódź miał w tym roku powody do hucznego świętowania. Tradycyjnie podsumowanie sezonu odbyło się podczas Łódzkiej Gali Sportu Akademickiego. Sportowcy AZS Łódź uczcili jubileusz w najlepszy możliwy sposób – osiągając sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej, a działacze – pracując