Witamy na pokładzie AZS Szkoły Filmowej!

Na mapie klubów AZS w Łodzi pojawiła się nowa jednostka – AZS Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Walne zebrania w klubach uczelnianych AZS UŁ i AZS PŁ to nie jedyne ważne wydarzenia w AZS w Łodzi w ostatnich dniach. Na mapie klubów AZS pojawiła się nowa jednostka terenowa – KU AZS  Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. To nie pierwsze związki popularnej łódzkiej „filmówki” ze sportem akademickim. Poprzedni KU AZS powołano do życia w 1967 roku i klub prężnie działał aż do lat 80. XX wieku. W 2006 roku podjęto bezskuteczną próbę reaktywacji AZS na uczelni. Tym razem dzięki determinacji studentów i pracowników misja się powiodła.

AZS Szkoły Filmowej wybrał swoje władze. Prezesem został wieloletni pracownik uczelni kol. Jacek Tylman, wiceprezesem Ilona Stawicka, a sekretarzem Beata Pisarkiewicz. Do zarzadu weszli także Katarzyna Prędka i Ksawery Synak. Na „filmówce” nie próżnują – pierwszych startów studentów PWSFTviT można spodziewać się już na kwietniowych AMP w judo.