Ponad 20 medali łodzian w AMP!

Cóż to był za weekend! Łódzcy studenci świetnie spisali się w imprezach cyklu AMP, zdobywając w aerobiku sportowym, karate i pływaniu aż 21 medali! Prym wiedli reprezentanci AZS Politechniki Łódzkiej. Za sprawą karateków i pływaków z pierwszych miejsc na podium w tym sezonie mogli cieszyć się zawodnicy AZS Uniwersytetu Łódzkiego. W czołowej „ósemce” w finałowym turnieju badmintona zameldowali się gospodarze z AZS UMed Łódź.

AZS Politechniki Łódzkiej po raz drugi z rzędu gościł uczestników AMP w aerobiku sportowym i zadbał zarówno o wysoki poziom organizacyjny zawodów, jak i o sukcesy sportowe swoich reprezentantów. Studenci Politechniki Łódzkiej zdobyli trzy medale, w klasyfikacji generalnej uplasowali się na drugim miejscu, a w klasyfikacji uczelni technicznych byli najlepsi.

1. Bartosz Abratkiewicz (Politechnika Łódzka) – soliści
2. Malwina Plak, Małgorzata Komorowska (Politechnika Łódzka) – duety
2. Zuzanna Pająk, Zuzanna Boruch, Anna Szymańska, Aleksandra Telbuch, Karolina Linek, Emilia Fojcik (Politechnika Łódzka) – teamy

Klasyfikacja generalna:
2. Politechnika Łódzka

Klasyfikacje w typach uczelni:
1. Politechnika Łódzka

Na AMP w pływaniu najczęściej na podium stawali studenci Uniwersytetu Łódzkiego, którzy wywalczyli cztery krążki. Na wyróżnienie zasługuje Marcel Wągrowski z Politechniki Łódzkiej, który zdobył indywidualnie dwa medale, a tytuł akademickiego mistrza Polski na 50 m stylem motylkowym okrasił nowym rekordem życiowym i drugim najlepszym wynikiem całych AMP wśród mężczyzn (847 pkt FINA). W typach uczelni łódzcy studenci wywalczyli łącznie… 37 krążków!

1. Kamila Haładyn (Uniwersytet Łódzki) – 200 m stylem motylkowym
1. Marcel Wągrowski (Politechnika Łódzka) – 50 m stylem motylkowym
1. Nestor Zinkovskyi (Uniwersytet Łódzki) – 200 m stylem dowolnym
2. Marcel Wągrowski (Politechnika Łódzka) – 50 m stylem grzbietowym
3. Wiktoria Wrzesińska (Uniwersytet Łódzki) – 200 m stylem zmiennym
3. Bartłomiej Lassek, Maciej Woźniak, Nestor Zinkovskyi, Jakub Kraska (Uniwersytet Łódzki) – 4×50 m stylem dowolnym

1. Uniwersytet Medyczny w Łodzi – kobiety
2. Uniwersytet Łódzki – mężczyźni
2. Politechnika Łódzka – kobiety
3. Uniwersytet Medyczny w Łodzi – mężczyźni

Tradycyjnie AMP w karate były popisem studentów Politechniki Łódzkiej, zdobywców ośmiu medali, trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej i drugiego w klasyfikacji uczelni technicznych. Z czterech medali cieszyli się reprezentanci Uniwersytetu Łódzkiego, którzy zostali sklasyfikowani na drugiej pozycji w typie uczelni.