AMP w judo z sukcesami!

Świetnie spisali się łódzcy studenci na rozegranych w miniony weekend w Łodzi AMP w Judo! Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet zajęły reprezentantki UŁ, a trzecie – PŁ.

Reprezentanci łódzkich uczelni stawali także na podium w klasyfikacjach indywidualnych. Akademicką wicemistrzynią Polski w kategorii do 57 kg została Patrycja Skupień z Uniwersytetu Łódzkiego. W kategorii powyżej 78 kg brązowe medale zdobyły Marta Rózga (Uniwersytet Łódzki) i Monika Dziembowska (Politechnika Łódzka).

Wśród mężczyzn brąz w kategorii do 81 kg wywalczył Bartosz Ponichtera (Uniwersytet Łódzki). Trzecie miejsce w kategorii powyżej 100 kg zajął Kamil Kroc (Politechnika Łódzka).

Obie uczelnie oprócz miejsc w czołowej trójce w klasyfikacjach generalnych kobiet plasowały się także wysoko w klasyfikacjach typów uczelni. Studentki UŁ otrzymały puchar za drugą lokatę w klasyfikacji uniwersytetów, a studenci PŁ stanęli na trzecim stopniu podium w klasyfikacji uczelni technicznych.

Zawody okazały się sukcesem nie tylko sportowym, ale także organizacyjnym KU AZS Uniwersytetu Łódzkiego, który po raz pierwszy był gospodarzem finałowej imprezy Akademickich Mistrzostw Polski.