Siatkarze UŁ najlepsi w Olsztynie!

Powody do radości w miniony weekend mieli także siatkarze Uniwersytetu Łódzkiego. Zespół prowadzony przez trenera Włodzimierza Kurka zajął pierwsze miejsce w AMP w Piłce Siatkowej Mężczyzn – Półfinał.

Siatkarze UŁ wygrali wszystkie spotkania w grupie, pokonując 2:0 Uniwersytet w Białymstoku, Politechnikę Warszawską i Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. W ćwierćfinale okazali się lepsi 2:0 od Szkoły Wyższej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, zaś w półfinale wygrali 2:1 z gospodarzami turnieju – Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W finale Uniwersytet Łódzki zwyciężył z Wyższą Szkołą Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku 2:0, zostając najlepszą drużyną turnieju. Politechnika Łódzka zajęła 7. miejsce, a Uniwersytet Medyczny w Łodzi był dwunasty.

Uniwersytet Łódzki dzięki zwycięstwu w Olsztynie wywalczył awans do finałowego turnieju Akademickich Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 4-7 maja w Opolu. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za udany występ w finale!

Fot. AMP w Piłce Siatkowej Mężczyzn – Półfinał

AMP w piłce siatkowej mężczyzn Półfinał 2017