Sekcje sportowe Klubu Środowiskowego

TENIS ZIEMNY

  • MIEJSCE ZAJĘĆ

Klub dysponuje trzema kortami krytymi o nawierzchni sztucznej oraz pięcioma odkrytymi o nawierzchni ceglanej. Dodatkowo zajęcia ogólnorozwojowe dla zawodników prowadzone są na hali lekkoatletycznej oraz na siłowni, a w sezonie letnim na dwóch stadionach odkrytych.

  • GRAFIK ZAJĘĆ

  • KONTAKT

Marcin Morawski
+48 785 776 631

  • O SEKCJI

Sekcja tenisa AZS Łódź swoja działalność prowadzi dwutorowo: w formie sportu wyczynowego oraz sportu dzieci i młodzieży. W ramach sportu dzieci i młodzieży sekcja prowadzi szkolenie od najmłodszych lat (zajęcia przedszkola tenisowego dla 4-latków), bierze udział w piknikach i festynach szkół podstawowych, organizuje pikniki o charakterze sportowym na obiekcie AZS Łódź, prowadzi zajęcia w ramach Miejskiego Programów Przeciwdziałania Narkomanii. Te i inne działania sekcji maja na celu upowszechnianie tenisa wśród dzieci młodzieży z regionu łódzkiego. Wśród kadry szkolącej znajdują się nauczyciele wychowania fizycznego, wykwalifikowani instruktorzy tenisa, pedagodzy i animatorzy zajęć rekreacyjnych i pozalekcyjnych.

Sekcja zawodnicza AZS Łódź ma bardzo bogatą tradycję. Już w latach dziewięćdziesiątych klub seryjnie zdobywał tytuły Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych. Ostatnie trzy lata to okres obfitujący w dużą ilość sukcesów. Naszą rosyjska zawodniczka Valeria Savinykh osiągnęła trzecią rundę turnieju Australian Open. Zawodnicy AZS Łódź zdobyli osiem medali indywidualnych Mistrzostw Polski, wygrywając dwukrotnie Mistrzostwo Polski. Ponadto, nasi polscy i zagraniczni zawodnicy zdobywali punkty w światowym rankingu juniorów ITF (ranking światowy juniorów do lat 18), rankingu ATP oraz WTA. Nasi najmłodsi podopieczni wygrali wielokrotnie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego oraz Ogólnopolskie Turnieje Klasyfikacyjne. W ostatnich trzech sezonach zawodnicy AZS Łódź zdobyli 39 medali Mistrzostw Województwa Łódzkiego. Natomiast nasi najmłodsi zawodnicy zdobywają doświadczenie w turniejach do lat 10, odnosząc spore sukcesy. Ponadto, troje naszych zawodników rozpoczęło i z powodzeniem kontynuuje studia na Uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych, grając tam w drużynach uniwersyteckich.

Prężnie działająca i rozwijająca się sekcja tenisa, szkoląca dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym przez wykwalifikowanych instruktorów z dużym doświadczeniem w pracy z młodymi adeptami tenisa. Tworzenie grup szkoleniowych dla młodzieży i dorosłych. Szkolenie na wszystkich poziomach zaawansowania. Sekcja tenisa działa na podstawie programu, wydanego przez Międzynarodową Federację Tenisa ITF, wdrażanego przez Polski Związek Tenisowy.

CELE PROGRAMU
1. Stworzenie dla dzieci możliwości zapoznania się z tenisem poprzez mini tenis i związanie ich z tą dyscypliną sportu na całe życie.
2. Rozwój popularności tenisa.
3. Przyczynianie się do harmonijnego i integralnego rozwoju edukacyjnego dzieci w szkole poprzez kształtowanie umiejętności i pewności siebie.
4. Wczesna identyfikacja talentów.
5. Nauka podstawowych prawidłowo technicznie odbić tenisowych. Rozwijanie umiejętności współpracy oraz poruszania się po korcie.

CENNIK
Opłaty za zajęcia tenisowe dzieci i młodzieży są uzależnione od opcji treningu.

Dla każdej opcji treningu istnieje możliwość skorzystania z dodatkowego treningu ogólnorozwojowego (bez dodatkowych opłat). W ramach opłat za zajęcia zapewniamy sprzęt tenisowy niezbędny do nauki gry w tenisa (rakiety i piłki).

Opłaty za trening zawodniczy ustalane są indywidualnie.

  • KIEROWNIK SEKCJI

Koordynatorem sekcji jest Tomasz Iwański. Jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych polskich trenerów. Wielokrotny mistrz i reprezentant Polski w Pucharze Davisa. W swojej bogatej karierze pracował z reprezentacją Polski oraz reprezentacją Kazachstanu. Wychował oraz pracował z wieloma mistrzami Polski oraz z zawodnikami z pierwszej setki światowych rankingów WTA oraz ATP (Magdalena Grzybowska Olga Savchuk, Nadia Petrova, Yaroslava Shvedova, Sesil Karatantcheva,Valeria Savinykh, Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski). Największe sukcesy osiągał z Nadią Pietrovą, doprowadzając ją do trzeciego miejsca na świecie!

  • KADRA TRENERSKA

Jakub Żurawski – doświadczony zawodnik oraz już od wielu lat trener pracujący z zawodnikami na poziomie ogólnopolskim oraz międzynarodowym.

Mieczysław Bogusławski – jeden z najlepszych trenerów przygotowania fizycznego na świecie, metodyk treningu z wieloletnim doświadczeniem wykładowcy uniwersyteckiego, trener Kadry Polski LA w konkurencjach rzutowych, trener przygotowania fizycznego rugbistów i siatkarek Budowlanych Łódź, wieloletni trener Jerzego Janowicza, trener przygotowania fizycznego Nadii Pietrovej w czasie jej największych sukcesów, trener męskiej i damskiej reprezentacji Kazachstanu w tenisie (Yaroslava Shvedova, Julia Putintseva, Galina Voskoboeva, Mikhail Kukushkin, Andrei Golubev) w latach 2009-2015.

Robert Sądaj – instruktor tenisa ziemnego z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, grupy szkolne.

Maciej Parada – student Politechniki Łódzkiej, z tenisem związany od dziecka, wcześniej jako zawodnik PZT, a obecnie jako trener AZS oraz zawodnik sekcji tenisa PŁ, tenis to pasja, z której czerpie ogromną przyjemność, a przekazywanie swojej wiedzy młodszym daje mu ogromną satysfakcję, ukończone szkolenie metodyki programu TENIS 10.

  • NAJLEPSI ZAWODNICY

  • PARTNERZY