Dlaczego warto być w AZS, o czym pamiętać podczas organizacji imprezy sportowej, jak komunikować się w zespole, jakie są główne zasady współpracy klubów uczelnianych AZS z AZS Łódź, co nowego czeka nas w najbliższym sezonie Akademickich Mistrzostw Polski. Te zagadnienia nie są już obce łódzkim azetesiakom, którzy wzięli udział w corocznym szkoleniu środowiskowym organizowanym przez AZS Łódź i już
Tego jeszcze w Łodzi nie było – sportowe aktywności nieprzerwanie przez 24 godziny na obiektach sportowych AZS Łódź i łódzkich uczelni. Za nami pierwsza w łódzkim środowisku Akademicka Doba Sportu. AZS Łódź i kluby uczelniane AZS Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej przygotowały liczne turnieje i treningi dla adeptów aktywności fizycznej. Na początek uczestników
Jesteśmy Wam jeszcze winni znakomitą informację z hiszpańskiej Antequery – Marcel Kamiński, student Uniwersytetu Łódzkiego, ostał wraz z reprezentacją Polski akademickim wicemistrzem świata w piłce ręcznej! Polacy rozpoczęli zmagania na AMŚ od porażki z gospodarzami turnieju 27:35. W kolejnych dwóch spotkaniach okazali się lepsi od Brazylii 34:18 i Indii 44:20, dzięki czemu awansowali do półfinału. W nim po niezwykle
Walka o każdy punkt, wielogodzinne spotkania i sportowe emocje do ostatniej piłki – na półfinałowym turnieju AMP w tenisie w strefie B niczego nie zabrakło. Do finału AMP awansowało siedem zespołów z Warszawy i ku radości gospodarzy, trzy drużyny z Łodzi. Dopisała także pogoda, dzięki czemu turniej w całości można było rozegrać, zgodnie z planem, na kortach ziemnych AZS
Trzynaście kobiecych i czternaście męskich zespołów weźmie udział w półfinałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie w strefie B. Kolejny raz tenisistów będzie gościł AZS Łódź. Po pięciu latach rozgrywki AMP w tenisie wracają do rywalizacji w trzech strefach. Ostatni raz taka formuła obowiązywała w 2019 roku, a później w latach 2020-2023 tenisiści walczyli w trzech strefach. Po pandemii
Przed nami kolejna impreza cyklu Akademickich Mistrzostw Polski w Łodzi! Majówka upłynie pod znakiem koszykówki. W dniach 3-5 maja czternaście męskich zespołów zagra w półfinałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w strefie B. W półfinale weźmie udział siedem drużyn z Warszawy, trzy z Lublina, jedna z Olsztyna i trzy z Łodzi. Awans do finału wywalczy pięć zespołów. Faworytów do tego
Cóż to był za weekend! Łódzcy studenci świetnie spisali się w imprezach cyklu AMP, zdobywając w aerobiku sportowym, karate i pływaniu aż 21 medali! Prym wiedli reprezentanci AZS Politechniki Łódzkiej. Za sprawą karateków i pływaków z pierwszych miejsc na podium w tym sezonie mogli cieszyć się zawodnicy AZS Uniwersytetu Łódzkiego. W czołowej „ósemce” w finałowym turnieju badmintona zameldowali się
Już w najbliższy weekend Łódź będzie stolicą badmintona w studenckim wydaniu. Szesnaście zespołów zmierzy się w turnieju finałowym Akademickich Mistrzostw Polski, który po trzyletniej przerwie zorganizuje AZS Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. – Bardzo się cieszymy, że możemy gościć uczestników Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie, tym bardziej że areną zmagań będzie nowo wyremontowana hala Centrum Sportu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Ponad 110 studentek i studentów z 15 uczelni powalczy o medale Akademickich Mistrzostw Polski w aerobiku sportowym, które w piątek i w sobotę zostaną rozegrane w Łodzi. Gospodarzem imprezy, podobnie jak przed rokiem, jest AZS Politechniki Łódzkiej, a areną zmagań będzie Zatoka Sportu. – Cały nasz zespół organizacyjny od ponad tygodnia czuje olbrzymie podniecenie i euforię w związku ze