Złoty, srebrny i brązowy

Świetnie spisali się nasi lekkoatleci podczas rozegranych w weekend w Toruniu Halowych Mistrzostw Polski Seniorów, zdobywając trzy medale!

Niezwykle miłą niespodziankę sprawił Kajetan Duszyński, który został mistrzem Polski w biegu na 400 m! Podopieczny trenera Krzysztofa Węglarskiego pewnie wygrał swój bieg eliminacyjny z najlepszym w tym sezonie wynikiem 47,64 s i z drugim rezultatem awansował do finału. W walce o medale okazał się najszybszy i mógł cieszyć się ze złota.

Srebrny medal w trójskoku kobiet zdobyła Agnieszka Bednarek – 12,61 m. Zawodniczka trener Anety Sadach była najlepsza w kategorii młodzieżowców. Studentka Uniwersytetu Łódzkiego powiększyła tym samym swój dorobek o dwa medale.

W swoim debiucie na imprezie mistrzowskiej w barwach AZS Łódź nie zawiodła Klaudia Wojtunik. Podopieczna trener Henryki Blausz wywalczyła brązowy medal w biegu na 60 m przez płotki – 8,31 s. Wśród zawodniczek do lat 23 studentka Uniwersytetu Łódzkiego zajęła drugie miejsce.

Tuż za podium w rywalizacji na 1500 m uplasował się Adam Włodarczyk. Piątą lokatę na 60 m przez płotki zajęła Katarzyna Flis. Szósty w finale 800 m był Grzegorz Petrusiewicz.

Gratulujemy!!!