UŁ i SAN z awansem do finału AMP w futsalu!

Za nami pierwsze tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski organizowane przez KU AZS Uniwersytetu Łódzkiego! W miniony weekend w hali przy ul. Styrskiej trzynaście zespołów z województwa łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego rywalizowało w AMP w Futsalu Mężczyzn – Półfinał B. Cztery najlepsze drużyny uzyskały awans do AMP w Futsalu Mężczyzn – FINAŁ, a wśród nich znalazły się Uniwersytet Łódzki i Społeczna Akademia Nauk w Łodzi! Oba zespoły zmierzyły się w meczu o trzecie miejsce, w którym lepsi, podobnie jak przed rokiem okazali się studenci Uniwersytetu Łódzkiego.

Futsaliści Społecznej Akademii Nauk w fazie grupowej turnieju odnieśli dwa pewne zwycięstwa, pokonując AWF Warszawa 3:0 i WSPol Szczytno 10:1. W ćwierćfinale brązowi medaliści z 2016 roku odprawili z kwitkiem SGSP Warszawa, triumfując 6:2 i zapewniając sobie udział w finałowym turnieju w Katowicach. Swoich pogromców SAN znalazł dopiero w półfinale, gdzie lepsza okazała się Politechnika Białostocka (5:3).

Zgoła odmienną drogę do katowickich finałów przeszedł zespół Uniwersytetu Łódzkiego… Los już w rozgrywkach grupowych skojarzył ze sobą dwie łódzkie drużyny – Uniwersytet i Politechnikę, którym przyszło zmierzyć się z ubiegłorocznymi wicemistrzami – Politechniką Białostocką. W pierwszym spotkaniu PŁ zwyciężyła z UŁ 6:4. W drugim meczu PŁ musiała uznać wyższość PB 7:3. O kolejności miejsc w grupie miało zadecydować sobotnie spotkanie UŁ z PB, w którym doszło do niespodzianki – łodzianie wygrali 3:1. Tym samym wszystkie trzy zespoły w grupie miały na koncie po jednym zwycięstwie i jednej porażce i o awansie zadecydował stosunek bramek. Lepszym bilansem mogły pochwalić się drużyny PB i UŁ i to one zachowały szanse na końcowy sukces. Niewątpliwie najbardziej emocjonującym spotkaniem turnieju był ćwierćfinał, w którym Uniwersytet Łódzki zmierzył się z SGH Warszawa. W regulaminowym czasie gry mecz nie przyniósł rozstrzygnięcia, padł remis 2:2 i zwycięzcę wyłonił konkurs rzutów karnych. Studenci UŁ wygrali 4:3 i mogli cieszyć się z awansu do najlepszej czwórki turnieju, a tym samym finałów AMP w Katowicach. W półfinale UŁ uległ Uniwersytetowi Warszawskiemu 1:6.

W finale turnieju w Łodzi Politechnika Białostocka pokonała AZS Uniwersytet Warszawski – futsal 6:4.

Politechnika Łódzka uplasowała się ostatecznie na 9. pozycji, a 13. miejsce zajął Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w Katowicach!

UŁ futsalSAN futsal