Udana kumulacja AMP dla łodzian!

Za nami pierwsza w tym sezonie kumulacja AMP, w których z sukcesami startowali studenci łódzkich uczelni!

Z dwóch medali AMP w Judo mogli cieszyć się reprezentanci Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Akademickim mistrzem Polski w kategorii do 90 kg został Dmitrij Janczylik. Na trzecim stopniu podium w kategorii do 52 kg stanęła Zuzanna Klimkiewicz. Na wyróżnienie zasługuje także piąty w rywalizacji do 73 kg Dawid Pietras z Uniwersytetu Łódzkiego, który powrócił do rywalizacji po kontuzji i sięgnął po złoty medal w typie uniwersytetów. Warto odnotować także debiut studentów Szkoły Filmowej w Łodzi w imprezie cyklu AMP. Najwyżej spośród łódzkich uczelni sklasyfikowano UMed Łódź, który był 11.

Srebrny medal w turnieju teamów na AMP w Brydżu Sportowym zdobyli studenci Politechniki Łódzkiej – Bartosz Bejenka, Tomasz Krym, Jakub Janasiak i Dariusz Syncerek, którzy byli najlepsi w klasyfikacji uczelni technicznych. W klasyfikacji generalnej PŁ zajęła znakomite trzecie miejsce.

Politechnika Łódzka miała powody do radości także podczas AMP w Unihokeju Półfinał A. Zespół PŁ zajął piąte miejsce i pewnie awansował do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w dniach 23-26 maja w Krakowie.

Na AMP w Biegach Przełajowych najlepiej spisał się Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Piąte miejsce w biegu kobiet na 3 km zajęła Paulina Golec, wygrywając klasyfikację w typie uczelni medycznych. Brązowy medal w typie uczelni medycznych na 4,5 km zdobyła Natalia Gospodarczyk. W klasyfikacji generalnej kobiet UMed Łódź uplasował się na wysokiej, dziewiątej pozycji. Zawodniczki z UMedu zajęły drugie miejsce w typie uczelni, a mężczyźni – trzecie.

Serdecznie gratulujemy! Trzymamy kciuki za łódzkich studentów podczas kolejnego weekendu, w którym także czeka nas kumulacja AMP!