Trzy złota i srebro naszych pływaków!

Trzy złote i jeden srebrny medal zdobyli pływacy AZS UŁ PŁ Łódź podczas Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców.

Na Zatoce Sportu świetnie spisała się Aleksandra Urbańczyk. Podopieczna trenera Bartosza Olejarczyka wystartowała w dwóch indywidualnych finałach – na 50 m stylem motylkowym i 50 m stylem dowolnym i oczywiście oba wygrała. Warto odnotować także rekord życiowy Oli na 100 m stylem motylkowym w półfinale rywalizacji na tym dystansie.

Wiele emocji tradycyjnie przyniosły wyścigi sztafet. Pierwsze medalowe serie Mistrzostw Polski potoczyły się dla nas wyśmienicie… Sztafeta mieszana 4×50 m stylem zmiennym zwyciężyła, ustanawiając rekord Polski. Radość trwała jednak krótko – zostaliśmy zdyskwalifikowani za przedwczesny start na trzeciej zmianie. Na szczęście później było już tylko lepiej! Ten sam zespół w składzie Bartłomiej Lassek, Filip Wypych, Zuzanna Dzwonnik i Aleksandra Urbańczyk okazał się najlepszy w rywalizacji sztafet 4×50 m stylem dowolnym! Piąte miejsce w rywalizacji sztafet 4×50 m stylem zmiennym zajęli Michał Brzuś, Filip Wypych, Maksymilian Zgierski i Bartłomiej Lassek.

Niezwykle miłą niespodziankę sprawiła nasza najlepsza juniorka – Zuzanna Dzwonnik osiągnęła największy sukces w karierze, zdobywając srebrny medal w finale 100 m stylem zmiennym i ulegając jedynie Alicji Tchórz z MKS Juvenii Wrocław. Na 200 m stylem zmiennym Zuzia zajęła piąte miejsce. Na obu dystansach podopieczna trenera Łukasza Przybysza ustanowiła nowe rekordy życiowe.

O podium na królewskim dystansie 50 m stylem dowolnym otarł się Filip Wypych. Świeżo upieczony medalista Mistrzostw Europy w Kopenhadze zajął w finale czwarte miejsce.

Znakomite Mistrzostwa ma za sobą Bartłomiej Lassek. Reprezentant AZS UŁ PŁ Łódź obok świetnych wyścigów sztafetowych zachwycał także w wyścigach indywidualnych, uzyskując we wszystkich awans do finałów. Najwyższą lokatę – piątą zajął na 100 m stylem zmiennym, na 50 m i 100 m stylem dowolnym był ósmy. Na każdym z dystansów ustanowił nowy rekord życiowy. Wśród młodzieżowców Bartek był czwarty na 100 m stylem zmiennym i piąty na 50 m i 100 m stylem dowolnym.

Niewiele do medalu w kategorii młodzieżowców zabrakło także Michałowi Brzusiowi. Michał poprawił rekordy życiowe na 50 m i 100 m stylem motylkowym – w finałach zajął odpowiednio siódme i ósme miejsce wśród seniorów. W kategorii młodzieżowców na 100 m uplasował się na czwartej pozycji – do medalu zabrakło mu zaledwie 0,01 s…

Nową życiówkę na 50 m stylem motylkowym w półfinale ustanowił Maksymilian Zgierski. W decydującym o medalach wyścigu uplasował się na szóstej pozycji, tuż za podium wśród młodzieżowców.

Naszym zawodnikom i trenerom serdecznie gratulujemy!

Fot. megatiming.pl Jakub Pecio

ZMP5 ZMP4 ZMP1 ZMP3