Początek maja to tradycyjnie czas na pierwszą ważną imprezę lekkoatletyczną na stadionie, czyli World Athletics Relays, które tym razem zostaną rozegrane w stolicy Botswany, Gaborone. W składzie reprezentacji Polski nie mogło oczywiście zabraknąć naszych lekkoatletów! Powołanie do sztafet 4×400 m otrzymali Kajetan Duszyński, Maksymilian Szwed i Wiktor Wróbel. Na miejscu jest także nasz trener, Krzysztof Węglarski. World Relays odbędą
Polska sztafeta mieszana 4×400 m z naszym Kajetanem w składzie zdobyła brązowy medal halowych mistrzostw świata w Toruniu. Kajetan Duszyński, Anna Gryc, Marcin Karolewski oraz Justyna Święty-Ersetic przybiegli na metę na czwartym miejscu, ale po dyskwalifikacji reprezentacji Jamajki zdobyli brązowy medal z czasem 3:17.44. Ogromne gratulacje dla naszego zawodnika, trenera Marka Rożeja i całego zespołu! Udany debiut w imprezie
To były bardzo udane halowe mistrzostwa Polski dla naszych lekkoatletów! Podczas dwudniowych zmagań w Toruniu zdobyliśmy pięć medali – trzy w kategorii seniorów i dwa w kategorii młodzieżowców. Halową mistrzynią Polski w trójskoku została Zuzanna Sztachańska. Liderka tegorocznych tabel wywiązała się z roli faworytki i oddała cztery skoki dalsze od najlepszego wyniku drugiej zawodniczki. Podopieczna trener Anety Sadach swój
Nasi młodzi lekkoatleci z dwoma medalami Halowych Mistrzostw Polski U20 i U18 w Rzeszowie! Filip Granas został halowym wicemistrzem Polski do lat 18 w biegu na 600 m. W finale uzyskał rezultat 1:20.42. Sztafeta mieszana 4×400 m w składzie Jędrzej Krawczyk, Martyna Klepczarek, Filip Granas i Natalia Struszczyk zdobyła brązowy medal w rywalizacji juniorów młodszych. Czwarte miejsce w finale
Nasi młodzi lekkoatleci z Pucharami Marszałek Województwa Łódzkiego Joanny Skrzydlewskiej! Na mityngu Orlen Cup Łódź, który odbył się 25 stycznia w łódzkiej Atlas Arenie reprezentanci AZS Łódź, Patrycja Florczak i Aleksander Frydrysiak okazali się najlepsi w biegach na 60 m do lat 16. Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i trenera Daniela Bródki. Fot. Tomasz Kasjaniuk/PZLA
Maksymilian Szwed wygrał prestiżowy ranking Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i „Przeglądu Sportowego” na najlepszego polskiego lekkoatletę w sezonie 2025 i odebrał Złote Kolce podczas uroczystej gali na Stadionie Śląskim. Nasz czterystumetrowiec ma za sobą najlepszy sezon w karierze. Podopieczny trenera Krzysztofa Węglarskiego rozpoczął go od znakomitych startów w hali, których ukoronowaniem był srebrny medal halowych mistrzostw Europy w Apeldoorn
Podczas Małego Memoriału im. Janusza Kusocińskiego, czyli mistrzostw Polski młodzików, które odbyły się w Lublinie Filip Granas  w świetnym stylu obronił mistrzowski tytuł. Podopieczny trenera Daniela Bródki prowadził od początku do końca rywalizacji i złoty medal okrasił poprawieniem własnego rekordu Polski – 1:21.58Świetnie spisała się także sztafeta chłopców 4×100 m. Mikołaj Szewczyk, Filip Granas, Aleksander Frydrysiak i Gabriel Kowalski
Indywidualnym debiutem na mistrzostwach świata w Tokio zakończył dziś bardzo udany sezon Maksymilian Szwed. Nasz reprezentant osiągnął rezultat 45,67 s i zajął w swojej serii ósme miejsce. To był świetny rok dla naszego czterystumetrowca: Srebrny medal HME na 400 m Srebrny medal ME do lat 23 na 400 m Drużynowe wicemistrzostwo Europy Złoty medal Uniwersjady w sztafecie 4×400 m
To były bardzo udane 101. PZLA Mistrzostwa Polski dla lekkoatletów AZS Łódź! Nasi reprezentanci zdobyli pięć medali, a z tytułów mistrzowskich cieszyli się Maksymilian Szwed na 400 m i sztafeta mężczyzn 4×400 m. W finale 400 m zameldował się komplet naszych czterystumetrowców. Pierwszego dnia rywalizacji najlepszy czas w eliminacjach uzyskał zdecydowany lider tegorocznych tabel, Maksymilian Szwed, pewnie wygrywając swoją