Sztafeta 4×400 m z naszym Maksymilianem Szwedem w składzie piąta na Halowych Mistrzostwach Świata w Glasgow!

To była bardzo udana niedziela dla polskich czterystumetrowców. Najpierw w eliminacjach zespół w składzie Patryk Grzegorzewicz (AZS UMCS Lublin), Maksymilian Szwed (AZS Łódź), Daniel Sołtysiak (OŚ AZS Poznań) i Mateusz Rzeźniczak (MKS Aleksandrów Łódzki) zajął trzecie miejsce w swojej serii i z czasem awansował do wieczornego finału! Warto podkreślić, że Maks uzyskał na swojej zmianie najlepszy czas ze wszystkich zawodników.
W finale trener Krzysztof Węglarski, odpowiedzialny za sztafetę w Glasgow, zdecydował się na jedną zmianę w składzie – Patryka Grzegorzewicza zastąpił Jan Wawrzkowicz (OŚ AZS Poznań). Maksa Szweda czekało niełatwe zadanie – miał pobiec na pierwszej zmianie z najtrudniejszego, pierwszego toru, ale dobrze się z niego wywiązał. Polska sztafeta spisała się na miarę swoich możliwości i dzięki świetnemu finiszowi Mateusza Rzeźniczaka uplasowała się na piątym miejscu.
Warto dodać, że Mateusz Rzeźniczak, reprezentujący na co dzień barwy MKS Aleksandrów Łódzki, od lat jest objęty szkoleniem w ramach prowadzonego przez nas ACSS, a obecnie jest także studentem Uniwersytetu Łódzkiego i beneficjentem programu kariery dwutorowej „Studia i Sport w UŁ”.
Sztafecie i trenerowi serdecznie gratulujemy i życzymy owocnych przygotowań do World Relays, podczas których Polacy będą walczyć o kwalifikacje olimpijskie do Paryża!
Fot. Paweł Skraba