Świetne HMP w wykonaniu lekkoatletów AZS Łódź!

Cztery medale – złoty, srebrny i dwa brązowe zdobyli lekkoatleci AZS Łódź podczas Halowych Mistrzostw Polski, rozegranych w Toruniu!

Wielkie emocje przyniosły biegi płotkarskie kobiet na 60 m. Już w eliminacjach rekord życiowy wyrównała trzecia zawodniczka krajowych list Julia Rządzińska – 8,42 s, pewnie wygrywając swoją serię. Nową życiówkę ustanowiła także Katarzyna Flis – 8,53 s. Trzecia w swojej serii była debiutująca na mistrzostwach Polski seniorów Marta Nawrocka – 8,60 s. Tym samym nasze reprezentantki awansowały do finału z odpowiednio drugim, czwartym i szóstym wynikiem. Zapowiadała się pasjonująca walka o medale!

Scenariusza biegu finałowego nie mógł chyba nikt przewidzieć… Za falstarty zostały zdyskwalifikowane Karolina Kołeczek i Klaudia Wojtunik, liderka i wiceliderka tabel sezonu 2018. Zawodniczki AZS Łódź w finale nie zawiodły. Julia Rządzińska przybiegła na metę jako pierwsza, poprawiła rekord życiowy – 8,31 s i została tym samym halową mistrzynią Polski! Tytuł wicemistrzyni Polski dzięki świetnemu finiszowi wywalczyła druga z podopiecznych trener Henryki Blausz – Katarzyna Flis, także z nową życiówką – 8,45 s. Kasia okazała się lepsza od brązowej medalistki Urszuli Bhebhe o zaledwie 0,01 s. Tuż za podium uplasowała się Marta Nawrocka, poprawiając swój rezultat z eliminacji – 8,58 s.

W konkursie trójskoku mężczyzn brązowy medal podobnie jak przed rokiem zdobył Bartosz Bonecki. Zawodnik trenera Zdzisława Lipińskiego w piątej kolejce uzyskał najlepszy w sezonie halowym rezultat 15,46 m, który zapewnił mu miejsce na podium.

W trójskoku kobiet brązowy medal wywalczyła reprezentująca barwy AZS Łódź od tego roku Agnieszka Bednarek. Dla piątej zawodniczki ubiegłorocznych mistrzostw Europy juniorów był to pierwszy start w krajowym czempionacie w kategorii seniorów. Podopieczna trener Anety Sadach uzyskała rezultat 12,50 m i stanęła na trzecim stopniu podium.

W rywalizacji na 400 m siódme miejsce zajął Kajetan Duszyński, który w eliminacjach ustanowił nowy rekord życiowy – 47,17 s, lepszy od poprzedniego o ponad pół sekundy!

W klasyfikacji medalowej AZS Łódź uplasował się na ósmym miejscu. Naszym zawodnikom i trenerom serdecznie gratulujemy!!!

62. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

#HMP2018 #PZLAHMP #AZSŁÓDŹ

Fot. KowalskyPhotos

Julia i Kasia HMP 2018