Siedem medali lekkoatletów na Mistrzostwach Młodzików!

Wrzesień to tradycyjnie okres najważniejszych startów dla najmłodszych adeptów „Królowej Sportu”. Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików lekkoatleci AZS Łódź wywalczyli siedem medali.

Mistrzostwa Makroregionu, rozegrane 10 września na naszym stadionie przy ul. Lumumby nasi reprezentanci zakończyli z trzema złotymi, trzema srebrnymi i jednym brązowym krążkiem.

Podopieczni trener Anety Sadach zdominowali konkursy skoku w dal. Wśród dziewcząt triumfowała Oliwia Bliźniewska z rezultatem 5,06 m. Rywalizację młodzików wygrał Kacper Krawczyk, który w ostatniej próbie ustanowił nowy rekord życiowy – 6,47 m.

mmm-kacper-krawczykmmm-oliwia-blizniewska

Dwukrotnie na podium w biegach płotkarskich stanęła Liliana Królak. Zawodniczka trener Zofii Sygdziak okazała się bezkonkurencyjna na 200 m przez płotki z wynikiem 30,25 s oraz zdobyła srebrny medal w biegu na 80 m przez płotki z rezultatem 12,29 s.

mmm-liliana-krolak

Na najniższym stopniu podium w biegu na 600 m stanął Daniel Gawryszczak, poprawiając swój rekord życiowy – 1:27.70.

Na zakończenie zawodów srebrne medale zdobyły obie nasze sztafety 4×100 m, ulegając zespołom MKS Aleksandrów Łódzki. Dziewczęta w składzie Alicja Ostrowska, Karina Chlebna, Oliwia Bliźniewska, Weronika Barcz osiągnęły rezultat 52,65 s. Sztafeta męska – Adam Roszewski, Kacper Krawczyk, Jan Szpetkowski, Mateusz Turaj – pobiegła 47,08 s.

mmm-sztafeta-4x100-kmmm-sztafeta-4x100-m

Młodzicy AZS Łódź zdobyli łącznie 23 punkty. Zwycięzcy swoich konkurencji mogą być już pewni udziału w Małym Memoriale im. Janusza Kusocińskiego (Mistrzostwa Polski Młodzików), które odbędą się w dniach 24-25 września w Słubicach. Naszym zawodnikom i ich trenerom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za udane starty na MP!