Nasi reprezentanci medalistami MP w Judo Kata!

Zawodnicy AZS Łódź zdobyli dwa medale – złoty i brązowy podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Judo Kata.

W minioną niedzielę, 9 grudnia w Pruszkowie zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Seniorów w Judo Kata, podczas których świetnie spisała się drużyna AZS Uniwersytet Łódzki!

Po raz pierwszy zawody zostały rozegrane we wszystkich pięciu oficjalnych kata, w których rozgrywane są zawody według przepisów European Judo Union i International Judo Federation. Ogromne powody do radości mieli reprezentanci AZS Uniwersytet Łódzki. Pierwsze miejsce w konkurencji Kodokan Goshin Jutsu zajęli faworyci Leszek Piąstka i Anna Jagiełło. Złoty medal Mistrzostw Polski Judo Kata był ukoronowaniem dobrego sezonu startowego łódzkiej pary, która w minionym roku dwukrotnie triumfowała w Pucharze Polski, zajęła czwarte miejsce w Pucharze Europy, uplasowała się na dziewiątej pozycji na Mistrzostwach Europy, zwyciężyła w Międzynarodowych Mistrzostwach Czech oraz osiągnęła historyczny sukces na Mistrzostwach Świata, kończąc rywalizację na wysokim piątym miejscu.

Dużą niespodziankę sprawili wychowankowie mistrzowskiej pary. Studenci Uniwersytetu Łódzkiego Bartosz Ponichtera i Mateusz Resztak w Kodokan Goshin Jutsu zdobyli brązowy medal. Sukces młodszych zawodników AZS UŁ jest tym większy, że był to ich pierwszy start w mistrzowskiej imprezie Judo Kata.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym roku!