Rekord Polski Oli i triumf w Grand Prix 2016/2017!

Ola Urbańczyk imponuje świetną formą! Podczas Arena Grand Prix Puchar Polski w Opolu reprezentantka AZS Łódź ustanowiła nowy rekord Polski na 50 m stylem grzbietowym. Nie był to jedyny powód do zadowolenia zawodniczki AZS UŁ PŁ Łódź. Ola wygrała wśród kobiet cały cykl Arena Grand Prix Polski 2016/2017, triumfując w tej klasyfikacji po raz dziewiąty z rzędu!

Aleksandra Urbańczyk okazała się najlepsza w klasyfikacji pań także podczas zawodów w Wodnej Nucie. Podopieczna trenera Bartosza Olejarczyka triumfowała w rywalizacji na dystansach 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem grzbietowym i 50 m stylem motylkowym oraz była druga na 100 m stylem dowolnym. Rekord Polski Oli w jej koronnej konkurencji – 28,05 s (897 pkt) był oczywiście najlepszym rezultatem dwudniowych zmagań wśród kobiet. Zarówno na tym dystansie, jak i w sprintach na 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym zawodniczka AZS Łódź uzyskała wyniki lepsze od wskaźników na lipcowe Mistrzostwa Świata. Minima na Budapest 2017 – FINA World Championships będzie można uzyskiwać podczas Mistrzostw Polski w Lublinie.

Drugie miejsce wśród kobiet w klasyfikacji konkurencji w stylu zmiennym zajęła Zuzanna Dzwonnik dzięki piątemu miejscu na 200 m i siódmemu na 400 m. Czwarta na 50 m i piąta na 100 m w stylu grzbietowym była Ewelina Włodarczyk.

Na trzeciej pozycji rywalizację na 50 m stylem dowolnym ukończył Filip Wypych. Piąte miejsce na 50 m stylem motylkowym zajął Maksymilian Zgierski.

Teraz przed pływakami ostatnia prosta przygotowań do Głównych Mistrzostw Polski, które w dniach 18-21 maja odbędą się w Lublinie.