Pływacy błyszczeli w Lublinie

Pływacy z łódzkich uczelni zaimponowali na AMP w Lublinie!

Niekwestionowaną gwiazdą dwudniowych zmagań na Aqua Lublin był Jan Kałusowski z Politechniki Łódzkiej, który wygrał na 50 m i 100 m stylem klasycznym. Jego rezultaty były dwoma najbardziej wartościowymi wynikami całych Mistrzostw.

Marcel Wągrowski, Jan Kałusowski i Bartłomiej Lassek z medalami AMP w pływaniu

Pokładanych w nim nadziei nie zawiódł Jakub Kraska. Reprezentant Uniwersytetu Łódzkiego sięgnął po dwa tytuły akademickiego mistrza Polski na 50 m i 100 m stylem dowolnym.

Podwójny akademicki mistrz Polski z Uniwersytetu Łódzkiego – Jakub Kraska

Dwa medale indywidualnie wywalczył Marcel Wągrowski – Official Fanpage z Politechniki Łódzkiej – złoty na 100 m stylem motylkowym i srebrny na 100 m stylem zmiennym. Złoty medal na 50 m stylem motylkowym zdobył Bartłomiej Lassek (PŁ). Na najwyższym stopniu podium na 100 m stylem zmiennym stanęła Zuzanna Dzwonnik (PŁ). Politechnika Łódzka zwyciężyła w sztafecie 4×50 m stylem zmiennym mężczyzn oraz zdobyła brązowy medal w sztafecie mieszanej 4×50 m stylem dowolnym.

Zuzanna Dzwonnik z medalami na 100 m stylem zmiennym i w sztafecie mieszanej

Swoje powody do radości mieli studenci Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – triumfatorzy klasyfikacji uczelni medycznych zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Gratulujemy!!!

Trener sekcji pływania AZS UMed Łódź Wojciech Szymczak z pucharami dla najlepszej uczelni medycznej w klasyfikacji kobiet i mężczyzn.