Pierwsze AMP za nami!

Organizowane przez nas AMP w tenisie – Półfinał B zakończyły się sukcesem reprezentacji Uniwersytetu Łódzkiego, która triumfowała w turnieju mężczyzn.

Dwanaście zespołów mężczyzn i osiem drużyn kobiet walczyło przez trzy dni na kortach AZS Łódź przy ul. Lumumby o awans do turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski. W półfinale strefy B wystąpiły uczelnie z województwa łódzkiego, mazowieckiego i lubelskiego. Pogoda nie była w tym roku łaskawa dla tenisistów, w związku z czym wiele spotkań musiało odbyć się na kortach w hali tenisowej. Ostatniego dnia decydujące mecze udało się jednak rozegrać na kortach ziemnych.

Wśród kobiet triumfowały zawodniczki Akademii Leona Koźmińskiego, które okazały się lepsze w finale od studentek Uniwersytetu Warszawskiego. Awans do finału wywalczyły ponadto reprezentantki Uczelni Łazarskiego w Warszawie i Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie.

UŁ - AMP w tenisie PŁ B

W rywalizacji panów finał padł łupem obrońców tytułu z Uniwersytetu Łódzkiego. Drugie miejsce zajął Uniwersytet Warszawski, a na trzecim stopniu podium stanęli tenisiści Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. W turnieju finałowym wystąpią także Politechnika Lubelska, Politechnika Warszawska i Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Finał tenisowych AMP z udziałem naszego zawodnika, studenta UŁ Kamila Majchrzaka już w dniach 6-9 czerwca w Łodzi!

Wyniki AMP w tenisie – Półfinał B są dostępne tutaj:

AMP w tenisie Półfinał B – Komunikat końcowy