Pięć medali naszych lekkoatletów na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu!

Lekkoatleci AZS Łódź zdobyli łącznie pięć medali w kategorii seniora i młodzieżowca podczas Halowych Mistrzostw Polski rozegranych w miniony weekend w Toruniu 🥇🥇🥈🥈🥉
Mistrzostwa zaczęły się od świetnego biegu eliminacyjnego na 400 m Maksymiliana Szweda, który ustanowił nowy rekord życiowy – 46,84 s i awansował do finału z pierwszym czasem. To najlepszy wynik w tym roku w Polsce.
W sesji popołudnowej emocjonowaliśmy się konkursem trójskoku z udziałem dwóch podopiecznych trener Anety Sadach i tym samym dwiema szansami na podium. Nasza etatowa medalistka MP Agnieszka Bednarek podtrzymała swoją passę i sięgnęła po srebrny medal z wynikiem 13,43 m. Debiutująca w naszych barwach Maja Borchardt w piątej próbie ustanowiła nowy rekord życiowy – 12,94 m i sięgnęła po brązowy medal i triumfowała w kategorii młodzieżowej.
W niedzielny wieczór pokładanych w nim medalowych nadziei nie zawiódł Maksymilian Szwed. Podopieczny trenera Krzysztofa Węglarskiego stoczył zaciętą walkę o pierwszy tytuł mistrza Polski seniorów na 400 m i do ostatnich metrów walczył o zwycięstwo, jednak na finiszu nieco szybszy okazał się Mateusz Rzeźniczak (MKS Aleksandrów Łódzki). Nasz czterystumrtrowiec mógł tym samym cieszyć się ze srebrnego medalu w kategorii seniorów i złota w kategorii młodzieżowców.
W rywalizacji na 60 m przez płotki 13. miejsce zajęła Weronika Barcz-Buch. Klaudia Wojtunik została niestety zdyskwalifikowana, gdyż zdaniem sędziów popełniła falstart i nie dostała szansy biegu pod protestem. W biegu na 3000 m 18. był Grzegorz Petrusiewicz.
Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom i trenerom udanego występu! 👏👏👏
📸 Radosław Jóźwiak, Paweł Skraba