Ósme miejsce na MŚ Judo Kata

Bardzo dobry występ Anny Jagiełło i Leszka Piąstki.

Na przełomie sierpnia i września w Południowokoreańskim Chungju odbyły się Mistrzostwa Sztuk i Sportów Walki (2019 Chungju World Martial Arts Masterships) – zawody w 20 dyscyplinach sportu, w których wzięło udział ponad 4000 zawodników z całego świata.

MŚ Judo Kata

W ramach tej imprezy zostały rozegrane Mistrzostwa Świata Judo Kata. Polskę reprezentowały dwie pary zakwalifikowane na podstawie światowych eliminacji. Bardzo dobry występ odnotowali zawodnicy AZS Łódź Leszek Piąstka i Anna Jagiełło. Zawodnicy w silnie obsadzonym turnieju zajęli ósme miejsce, zdobywając w konkurencji Kodokan Goshin Jutsu 530 pkt. Poziom mistrzostw był w tym roku wyjątkowo wysoki. Z taką liczbą punktów w tegorocznych Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Las Palmas, nasza para zajęłaby drugie miejsce. Podkreślmy, że nasi reprezentanci pokonali w Korei Południowej m.in. ubiegłorocznych mistrzów świata.

Warto dodać, że Polska otrzymała prawo organizacji Mistrzostw Europy Judo Kata. Zawody odbędą się w dniach 6-7 czerwca 2020 w podwarszawskim Józefowie.

MŚ Judo Kata 2