Nasi pływacy startowali w Raciborzu

Troje zawodników AZS UŁ PŁ Łódź – Zuzanna Dzwonnik, Michał Brzuś i Maksymilian Zgierski wystartowało w reprezentacji województwa łódzkiego podczas zawodów Polskiej Ligi Pływackiej w Raciborzu w dniach 14-15 października.

Maks nie miał sobie równych na 50 m stylem motylkowym, wygrywając z rezultatem 24,30 s. Na dystansie dwukrotnie dłuższym był trzeci – 55,75 s, na 50 m stylem grzbietowym czwarty, a na szóstych lokatach ukończył wyścigi na 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem zmiennym.

Michał uplasował się na trzecim miejscu na 100 m stylem dowolnym, a także był piąty na 50 m stylem motylkowym i siódmy na 100 m stylem motylkowym. Obaj nasi zawodnicy stanowili filar zwycięskiej sztafety 4×100 m stylem dowolnym.

Zapracowana w Raciborzu była Zuzia, startując w czterech wyścigach indywidualnych i dwóch sztafetach. Najwyższą pozycję – piątą zajęła w rywalizacji na 200 m stylem zmiennym.

Reprezentacja województwa łódzkiego we wszystkich punktacjach końcowych – kobiet, mężczyzn oraz open została sklasyfikowana na czwartych miejscach. Kolejne zawody – Grand Prix Polski już za tydzień w Krakowie!