Medale łódzkich studentów na AMP w pływaniu!

Za nami kolejny udany weekend w wykonaniu łódzkich studentów na Akademickich Mistrzostwach Polski!

Na AMP w Pływaniu świetnie spisali się reprezentanci Politechniki Łódzkiej, którzy zdobyli łącznie cztery złote medale, co pozwoliło zająć im drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Aż trzykrotnie na najwyższym stopniu stawał Bartłomiej Lassek, który imponował formą wAqua Lublin, wygrywając rywalizację na 50 m stylem motylkowym, 100 m stylem zmiennym oraz wraz z kolegami sztafetę 4×50 m stylem zmiennym. Akademickim Mistrzem Polski na 50 m stylem grzbietowym został student PŁ Kamil Kaźmierczak. W finale tej samej konkurencji wśród kobiet brązowy medal zdobyła studentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Angelika Ćwil. W klasyfikacji generalnej najwyżej z łódzkich uczelni uplasowała się Politechnika Łódzka – na 8. miejscu wśród mężczyzn (2. miejsce w typie uczelni technicznych) i na 14. wśród kobiet (3. miejsce w typie uczelni technicznych). Ogromne brawa należą się także studentom Uniwersytetu Medycznego, którzy triumfowali wśród panów w typie uczelni medycznych!

AMP w pływaniu UMed Łódź

Na AMP we Wspinaczce Sportowej najwięcej powodów do radości miały studentki Uniwersytetu Łódzkiego. Reprezentantki UŁ zajęły dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Klaudia Łebzuch, piąta we wspinaczce na czas. Wśród mężczyzn najwyżej sklasyfikowano Uniwersytet Medyczny – na 14. pozycji.

AMP we wspinaczce UŁ

Do AMP w Piłce Siatkowej Kobiet – Finał awansowała drużyna Politechniki Łódzkiej, która zajęła czwartą lokatę w rozegranych w Warszawie AMP w Piłce Siatkowej Kobiet – półfinał B. Na szóstym miejscu turniej ukończyły studentki Uniwersytetu Łódzkiego, a na dwunastym zespół Uniwersytetu Medycznego.

AMP w siatkówce Półfinał B PŁ

Gratulujemy 👏 i trzymamy kciuki za starty w kolejnych AMP-ach! Już w najbliższy weekend czeka nas aż pięć finałów z udziałem reprezentantów łódzkich uczelni! Powodzenia!

Fot. główna Rafał Oleksiewicz