Kuba z sześcioma medalami MP!

Jakub Kraska zdobył sześć medali na Zimowych Mistrzostwach Polski w pływaniu, które odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Grudzień był niezwykle pracowitym miesiącem dla naszego zawodnika. Po udanych Mistrzostwach Europy w Glasgow czekały go jeszcze starty na Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17- i 18-letnich, rozegranych w dniach 18-22 grudnia 2019 na pływalni „Rawszczyzna”. Kuba, który przez cały czas Mistrzostw zmagał się nie tylko z rywalami, ale także z chorobą, upodobał sobie srebrne medale, zostając wicemistrzem Polski w kategorii seniorów na 50 m, 100 m i 200 m stylem dowolnym. Po trzy krążki sięgnął także w kategorii młodzieżowców.

Student Uniwersytetu Łódzkiego Mistrzostwa rozpoczął z wysokiego C! Ex aequo z Karolem Ostrowskim (MKP Szczecin) zdobył srebrny medal na 50 m stylem dowolnym. Reprezentant AZS Łódź ustanowił w finale nowy rekord życiowy – 21,52 s. Mistrzem Polski został Paweł Juraszek – 21,12 s. Trójka medalistów to oczywiście członkowie polskiej sztafety 4×50 m stylem dowolnym, która sięgnęła po srebro Mistrzostw Europy w Glasgow. W Ostrowcu Kuba i Karol odebrali nie tylko srebrne medale w kategorii seniorów, ale stanęli także na najwyższym stopniu podium w kategorii młodzieżowców.

Kolejny tytuł wicemistrza Polski seniorów Jakub wywalczył na dystansie 200 m stylem dowolnym, ulegając w finale jedynie Janowi Hołubowi (AZS UMCS Lublin). W kategorii młodzieżowców Kuba także odebrał srebro.

W finale 100 m stylem dowolnym zawodnik AZS Łódź zajął drugie miejsce i zdobył tym samym srebrne medale w kategorii seniorów i młodzieżowców. Kuba osiągnął wynik 47,14 s, a zatem poprawił rekord życiowy z Glasgow o… 0,01 s. Mistrzem Polski został Karol Ostrowski, który wypełnił indywidualne minimum na Mistrzostwa Europy w Budapeszcie – 46,80 s.

Dzięki srebrnym medalom na 100 m i 200 m stylem dowolnym Kuba zapewnił sobie kwalifikację do Budapesztu w sztafetach 4×100 m i 4×200 m stylem dowolnym.

Wicemistrzynią Polski na 200 m stylem dowolnym wśród młodzieżowców została Milena Karpisz (piąta w finale w kategorii seniorów).

Gratulujemy! 👏🎉💪

AZS Uniwersytet Łódzki
Uniwersytet Łódzki
Wydział Zarządzania Uniwersytet Łódzki

Medaliści na 100 m stylem dowolnym w kat. seniorów
Medalistki na 200 m stylem dowolnym w kat. młodzieżowców

Fot. Shine bright like a candle