Kuba wicemistrzem Polski z przepustką na MEJ!

Podczas Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu bardzo dobrze wypadła czteroosobowa reprezentacja AZS Łódź.

W dniach 24-27 maja najlepsi polscy pływacy rywalizowali o medale Mistrzostw Polski w Łodzi na Zatoce Sportu. Zawodnicy AZS Łódź zdobyli trzy medale w kategorii seniorów i cztery w kategorii młodzieżowców.

Wicemistrzem Polski na 100 m stylem dowolnym został Jakub Kraska. Kuba osiągnął rezultat 49,41 s i wypełnił tym samym minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów w Helsinkach. Do wskaźnika na seniorskie Mistrzostwa Europy w Glasgow zabrakło mu zaledwie 0,05 s… Nasz reprezentant wystąpił także w finale 100 m stylem motylkowym, zajmując szóste miejsce oraz był siódmy na 200 m stylem dowolnym. Na obu tych dystansach także osiągnął wyniki lepsze od minimów na MEJ.

Aż sześciokrotnie na podium podczas zmagań w Łodzi stawała Milena Karpisz, która wystartowała w czterech konkurencjach w stylu dowolnym. Zawodniczka AZS Łódź zdobyła brązowe medale na 400 m i 1500 m w kategorii seniorów. Na 800 m zajęła czwarte, a na 200 m szóste miejsce. Wśród młodzieżowców Milena wywalczyła srebrne medale na 400 m i 1500 m oraz brązowe krążki na 200 m i 800 m.

Tuż za podium w finale 50 m stylem dowolnym uplasował się Filip Wypych. Na 50 m stylem klasycznym Filip był ósmy.

W trzech finałach w stylu klasycznym wystąpiła Alexandra Iwanowska, zajmując szóste miejsca na 50 m i 100 m i dziewiąte na 200 m.

W klasyfikacji drużynowej AZS Łódź zajął 11. miejsce.

Serdecznie gratulujemy!!!

Kuba Kraska MP_fb