Kuba młodzieżowym wicemistrzem olimpijskim!

Jakub Kraska zdobył srebrny medal na 100 m stylem dowolnym Podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires!Kuba w swojej koronnej konkurencji uzyskał rezultat 49,26 s Nasz zawodnik w finale musiał uznać wyższość jedynie Rosjanina Andreia Minakova, który był szybszy o zaledwie 0,03 s. Kuba poprawił tym samym swój rekord życiowy i ustanowił nowy rekord Polski 18-latków!

Kuba ze stolicy Argentyny wróci także z brązowym medalem ze sztafety 4×100 m stylem zmiennym, Podopieczny trenera Macieja Hampla świetnie spisał się w finałowym wyścigu sztafet na pierwszej zmianie… w stylu grzbietowym. Kuba otarł się o podium, zajmując czwarte miejsce na 200 m stylem dowolnym z nowym rekordem życiowym i był piąty w sztafecie mieszanej 4×100 m stylem dowolnym.

Polacy wywalczyli podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires sześć medali. Kuba był wyróżniającym się zawodnikiem wśród wszystkich Polaków, co zostało zauważone i docenione w sposób szczególny. Na oficjalnej ceremonii zakończenia Igrzysk dostąpił zaszczytu bycia chorążym reprezentacji Polski.

GRATULUJEMY!!! 👏👏👏 Brawo Kuba!!!

Fot. Polski Komitet Olimpijski

Kuba Buenos Aires

Kuba chorąży