Kuba i Marcel z medalami na Zimowych Mistrzostwach Polski!

Pięć medali zdobyli nasi pływacy podczas Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców, które rozegrano w dniach 23-26 listopada 2023 roku na Termach Maltańskich w Poznaniu 🥇🥇🥈🥈🥉
Ze względu na kwalifikacje do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Katare, które zaplanowano już na luty,podczas ZMP zawodnicy wyjątkowo rywalizowali na 50-metrowej, a nie jak zawsze na 25-metrowej pływalni. Pierwszego dnia zawodów bardzo dobrze spisał się Marcel Wągrowski. Nasz reprezentant został wicemistrzem Polski seniorów na 100 m stylem motylkowym z nowym rekordem życiowym – 52,75 s, ulegając jedynie świetnie dysponowanemu Adrianowi Jaśkiewiczowi (G-8 Bielany Warszawa).
W piątek do rywalizacji przystąpił Jakub Kraska. Kuba w finale 200 m stylem dowolnym zdobył brązowy medal w kategorii seniorów i srebrny medal w kategorii młodzieżowców.
Największe emocje na Termach Maltańskich czekały nas jednak w niedzielne popołudnie. W najbardziej pasjonującym finale całych mistrzostw – 100 m stylem dowolnym wystartowali obaj nasi reprezentanci. Kuba zajął piąte miejsce z najlepszym w tym sezonie wynikiem – 49,15 s. Do medalu zabrakło zaledwie 0,06 sekundy. Marcel ukończył finał na 10. pozycji, ale warto podkreślić, że w eliminacjach ustanowił nową życiówkę – 50,62 s. Finał 100 m stylem dowolnym był zdecydowanie najlepszym wyścigiem całych mistrzostw – aż sześć spośród dziesięciu najbardziej wartościowych wyników zawodów uzyskano właśnie w tym finale.
Niewiele ponad godzinę po finale 100 m stylem dowolnym Kuba Kraska wystartował w nietypowej dla siebie konkurencji – w finale 200 m stylem zmiennym, i to z jakim skutkiem! Po świetnym finiszu okazał się najszybszy i tym samym po raz drugi w karierze został mistrzem Polski seniorów.
Naszym pływakom oraz trenerom – Tomaszowi Lewińskiemu, Mieczysławowi Bogusławskiemu i Jakubowi Karpińskiemu serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za owocne przygotowania do sezonu olimpijskiego! 👏✊