Karolina wicemistrzynią Polski na 200 m!

Lekkoatleci AZS Łódź zdobyli dwa medale podczas rozegranych w Toruniu Halowych Mistrzostw Polski Seniorów.

Karolina Zagajewska potwierdziła w toruńskiej Arenie swoją wysoką dyspozycję w tegorocznym sezonie halowym. Podopieczna Henryki Blausz wywalczyła srebrny medal na 200 m, uzyskując w finale identyczny wynik jak w eliminacjach – 23,60 s. Jest to oczywiście nowy rekord życiowy naszej zawodniczki. W rywalizacji na 60 m Karolina uplasowała się tuż za podium. W eliminacjach sprinterka AZS Łódź wyrównała życiówkę, biegnąc po raz trzeci w tym roku 7,37 s. W finale pokonała dystans 60 m w 7,38 s, co wystarczyło do zajęcia czwartego miejsca.

Swój drugi w karierze medal Mistrzostw Polski seniorów zdobył Bartosz Bonecki. Zawodnik trenera Zdzisława Lipińskiego był trzeci w konkursie trójskoku z nowym halowym rekordem życiowym – 15,51 m.

Piąte miejsca w biegach na 1500 m zajęli Sara Dominiak – 4:37.71 i Adam Włodarczyk – 3:53.97 (rekord życiowy). W skoku w dal kobiet ósma była Natalia Chacińska – 5,83 m. Wyrównany najlepszy wynik z tego sezonu – 8,82 s nie dał niestety awansu do finału 60 m przez płotki Katarzynie Flis, która uplasowała się na dziewiątej pozycji.

Gratulujemy i życzymy owocnych przygotowań do sezonu letniego!

Fot. Maciej Róg

DSC_5217