Jakub Kraska z czwartym wynikiem w historii!

Świetną formę zaprezentował podczas międzypaństwowego meczu Austria-Czechy-Polska-Węgry, rozegranego w dniach 24-26 lipca na otwartej pływalni na Wyspie św. Małgorzaty w Budapeszcie, nasz pływak Jakub Kraska. Podopieczny trenera Macieja Hampla wygrał rywalizację na 50 m i 100 m stylem dowolnym, ustanawiając dwa rekordy życiowe.

Mecz „Four Nations Swim Meet” był pierwszym międzynarodowym startem Polaków po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. W Budapeszcie nasza reprezentacja zgromadziła 461 punktów, ulegając jedynie Węgrom – 496 punktów.

Znakomicie zaprezentował się nasz pływak, który już pierwszego dnia zawodów zabłysnął wysoką formą. W mieszanej sztafecie 4×100 m stylem dowolnym, wygranej przez Polaków, Kuba uzyskał na swojej zmianie najlepszy w karierze wynik sztafetowy na 100 m stylem dowolnym – 47,95 s!

Drugiego dnia wygrał rywalizację na 50 m stylem dowolnym z nowym rekordem życiowym – 22,40 s (poprzednia życiówka – 22,61 s). W sztafecie 4×100 m stylem zmiennym mężczyzn zawodnik AZS Łódź zajął z naszą reprezentacją drugie miejsce, ponownie uzyskując na swojej zmianie na 100 m stylem dowolnym bardzo dobry wynik – 48,02 s. Po takich występach w wyścigach sztafetowych można było się spodziewać udanego startu Kuby w wyścigu indywidualnym na 100 m…

…ale to, co wydarzyło się w niedzielę w Budapeszcie zaskoczyło nawet jego samego. Podopieczny trenera Macieja Hampla płynąc z pierwszego toru okazał się najszybszy w całej stawce. Na tablicy wyświetlił się rezultat 48,57 s! Kuba po raz pierwszy w karierze złamał barierę 49 sekund, a poprzednią życiówkę z czerwcowego sprawdzianu kadry poprawił o niemal 0,7 sekundy! To czwarty wynik w historii polskiego pływania na 100 m stylem dowolnym. Na zakończenie meczu Kuba popłynął na ostatniej zmianie sztafety mieszanej 4×100 m stylem zmiennym, zapewniając polskiej sztafecie zwycięstwo.

Fot. Facebook Jakuba Kraski