FANTASTYCZNIE!

Lepiej być nie mogło – nasi lekkoatleci nie zawiedli na Mistrzostwach Polski do lat 23 i zdobyli dwa złote i dwa srebrne medale!

Pierwszego dnia Mistrzostw worek z medalami otworzył Mateusz Wójcik, który został wicemistrzem Polski na 400 m z nowym rekordem życiowym 47,10 s! W biegu na 100 m przez płotki nie zawiodła Klaudia Wojtunik i wywalczyła złoty medal, ustanawiając w końcu życiówkę – 13,15 s! Na zakończenie dnia kropkę nad „i” postawiła Agnieszka Bednarek, która wygrała konkurs trójskoku – 13,17 m.

Drugiego dnia zawodów Mateusz Wójcik sprawił miłą niespodziankę. Podopieczny trenera Piotra Kuczkowskiego nie spoczął na laurach i po tytule wicemistrza Polski na 400 m walczył o medal na dystansie o połowę krótszym. I to z jaką skutecznością! Biegnąc z ósmego toru Mateusz zdobył kolejny srebrny medal, ulegając jedynie wicemistrzowi Polski seniorów Adrianowi Brzezińskiemu z MKL Toruń. Nasz lekkoatleta ustanowił nowy rekord życiowy – 21,35 s! Warto podkreślić, że medale Mateusza cieszą tym bardziej, że wrócił do szybkiego biegania po trzyletniej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi.

W klasyfikacji medalowej AZS Łódź uplasował się na czwartym miejscu.