Dziewczyny na medal!

Znakomicie na 96. PZLA Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce we Włocławku spisały się nasze reprezentantki!

Klaudia Wojtunik została wicemistrzynią Polski w biegu na 100 m przez płotki. Trudne warunki atmosferyczne – deszcz i przeciwny wiatr nie przeszkodziły podopiecznej trener Henryki Blausz w osiągnięciu wartościowego wyniku – 13,27 s. Rezultat zaledwie o 0,06 s gorszy od rekordu życiowego Klaudii dał jej srebrny medal!

Pokładanych w niej nadziei nie zawiodła także Agnieszka Bednarek. Nasza zawodniczka w niezwykle emocjonującym i zaciętym konkursie trójskoku, w którym ostateczne rozstrzygnięcia zapadły dopiero w ostatniej kolejce zdobyła brązowy medal

Podopieczna trener Anety Sadach uzyskała swój najlepszy w sezonie wynik – 13,45 m (rekord życiowy Agnieszki z 2019 roku – 13,46 m). Miłą niespodziankę w rywalizacji na 400 m sprawił Mateusz Wójcik. Już w eliminacjach zawodnik trenera Piotra Kuczkowskiego ustanowił nowy rekord życiowy – 47,71 s i awansował do finału. W finałowym biegu jeszcze poprawił ten wynik – 47,42 s i zajął szóste miejsce, osiągając życiowy sukces. Niestety w ostatniej chwili z walki o medal Mistrzostw Polski z powodów zdrowotnych musiał zrezygnować Kajetan Duszyński.Dziesiąty w skoku w dal był jedyny w stawce junior – Kacper Krawczyk. Nasz reprezentant osiągnął rezultat 7,15 m, tylko o 1 cm gorszy od tegorocznego rekordu życiowego. Dwunaste miejsce na 5000 m z nową życiówką zajęła Monika Kaczmarek.Naszym zawodnikom i ich trenerom serdecznie gratulujemy!!!

Teraz przed młodzieżowcami start w Mistrzostwach Polski do lat 23 w Białej Podlaskiej (4-5 września). Tydzień później o medale Mistrzostw Polski powalczą w Radomiu juniorzy. A już 14-16 września naszych czołowych reprezentantów będzie można dopingować na stadionie przy ul. Lumumby podczas AMP w Lekkiej Atletyce!

Fot. Kinga Sałata