Dwa medale lekkoatletów na HMP U20 i U18!

Kacper Krawczyk został Halowym Mistrzem Polski do lat 18 w trójskoku, a Adam Mroczek zdobył srebrny medal w finale 400 m wśród juniorów.

Młodzi lekkoatleci rywalizowali w Toruniu w dniach 9-11 lutego. Reprezentanci AZS Łódź zdobyli dwa medale, a troje zawodników wystąpiło w finałach B.

W konkursie trójskoku juniorów młodszych Kacper Krawczyk poprawił rekord życiowy o niemal pół metra! Podopieczny trener Anety Sadach wyszedł na prowadzenie w trzeciej kolejce. W czwartej po raz pierwszy przekroczył granicę 14 metrów, poprawiając życiówkę – 14,35 m. W ostatniej próbie skoczył jeszcze dalej – 14,62 m, zdobywając tym samym złoty medal!

W finale 400 m w kategorii juniorów nie zawiódł Adam Mroczek. Zawodnik trenera Krzysztofa Węglarskiego ustanowił nowy rekord życiowy – 48,73 s i zdobył srebrny medal!

Drugą lokatę w finale B na 200 m juniorek młodszych zajęła Alicja Ostrowska, poprawiając życiówkę – 26,16 s. Szósta w finale B na 400 m juniorek była Agata Batolik. Na siódmym miejscu finał B juniorek młodszych na 60 m przez płotki ukończyła Weronika Barcz.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom AZS Łódź i ich trenerom! Naszym juniorom życzymy owocnych przygotowań do sezonu letniego!

Kacper Krawczyk HMP 2018

Adam Mroczek HMPJ 2018