Bez niespodzianek – grad medali pływaków na AMP!

Nie zaskoczyli nas pływacy i zgodnie z oczekiwaniami przywieźli z rozegranych w miniony weekend w Lublinie AMP w Pływaniu worek medali. Studenci łódzkich uczelni zdobyli łącznie osiem medali w klasyfikacjach generalnych – sześć z nich to dzieło reprezentantów Politechniki Łódzkiej, zaś dwa Uniwersytetu Łódzkiego. W klasyfikacjach typów uczelni zawodnicy PŁ, UŁ i UMedu aż dwudziestokrotnie stawali na podium.

Swoją klasę potwierdzili studenci Politechniki Łódzkiej – Filip Wypych i Maksymilian Zgierski. Mający w dorobku tytuły mistrzów Polski seniorów, murowani kandydaci do startów w tegorocznych mistrzostwach świata i Uniwersjadzie triumfowali w swoich koronnych konkurencjach w Aqua Lublin. Filip zwyciężył na 50 m stylem dowolnym, zaś Maks na 50 m stylem motylkowym. Obaj wraz z Michałem Brzusiem i Michałem Pierzyńskim wywalczyli brązowy medal w sztafecie 4×50 m stylem zmiennym.

Trzy brązowe medale zdobyła w Lublinie Ewelina Włodarczyk. Studentka Politechniki Łódzkiej była trzecia na obu dystansach – 50 m i 100 m w stylu grzbietowym. Z Joanną Kamińską, Mileną Karpisz i Anną Nitą wywalczyła także brąz w sztafecie 4×50 m stylem dowolnym.

Świetnie w Lublinie spisał się reprezentant Uniwersytetu Łódzkiego Bartłomiej Lassek, zostając akademickim mistrzem Polski na 100 m stylem dowolnym i 100 m stylem zmiennym. Oba uzyskane przez niego wyniki znalazły się w „10” najbardziej wartościowych rezultatów dwudniowych zmagań. W stylu zmiennym student UŁ poprawił rekord życiowy o niemal cztery sekundy i zanotował ponad 800-punktowy wynik.

W klasyfikacji generalnej najwyżej uplasowała się Politechnika Łódzka – ósma wśród kobiet i jedenasta wśród mężczyzn. Panie z PŁ były drugie w klasyfikacji uczelni technicznych, zaś panowie otrzymali puchar za trzecie miejsce. Zwycięstwo w typie uczelni medycznych odnieśli reprezentanci łódzkiego UMedu.

Zawodnikom serdecznie gratulujemy!

Fot. megatiming.pl Jakub Tomasz Pecio
Sekcja pływacka KU AZS UMed Łódź
KU AZS Uniwersytetu Łódzkiego