AZS Łódź na Kongresie i Gali Sportu Akademickiego 2023

Za nami Kongres i Gala Sportu Akademickiego, na których nie zabrakło łódzkich akcentów! 💚

Podczas Gali uhonorowano medalistów tegorocznych Uniwersjad. Wyróżnienie otrzymał między innymi Mateusz Rzeźniczak, student Politechnika Łódzka – wicemistrz Uniwersjady w Chengdu w sztafecie 4×400 m 🥈 Na Gali zabrakło pozostałych naszych medalistów, ale przypomnijmy, że w Chinach na podium stawali także nasi pływacy Jakub Kraska i Marcel Wągrowski oraz Aleksandra Knop i Jan Kałusowski.

Gratulacje za medale Pauliny Grzegórskiej i Filipa Kraty na Akademickich Mistrzostwach Europy w sportach walki odebrał Uniwersytet Łódzki.

Podczas podsumowania AMP – Akademickie Mistrzostwa Polski chwile triumfu święcił tradycyjnie Uniwersytet Medyczny w Łodzi, zwycięzca klasyfikacji w typach uczelni medycznych i szósta uczelnia klasyfikacji generalnej AMP. Pamiątkowy dyplom otrzymała także trzynasta w generalce Politechnika Łódzka.

Po części oficjalnej w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przyszedł czas na świętowanie sukcesów. Nie zabrakło belgijki i zabawy do białego rana 💃🕺

Serdecznie gratulujemy tegorocznych osiągnięć! 👏 Z przyjemnością wrócimy do nich w grudniu podczas dziesiątej już Łódzkiej Gali Sportu Akademickiego. Stay tuned!