Anna Jagiełło i Leszek Piąstka na piątym miejscu MŚ!

Reprezentanci AZS Łódź zajęli piąte miejsce w Mistrzostwach Świata w Judo Kata, rozegranych w meksykańskim Cancun.

Nasza para osiągnęła tym samym najlepszy wynik w historii polskiego judo, plasując się na piątej pozycji w konkurencji Kodokan Goshin Jutsu. Zawodnicy AZS Łódź zakwalifikowali się do pokazów finałowych z drugiej pozycji. Oprócz Polaków do finałów awansowały także pary z Japonii, Hiszpanii, Niemiec, Portugalii i Belgii. Wszystkie pokazy stały na najwyższym światowym poziomie, a różnice punktowe były minimalne. Pokaz polskiej pary, mimo, że został oceniony jako piąty, spotkał się z niezwykle pozytywnym przyjęciem ze strony sędziów oraz trenerów i zawodników innych reprezentacji.

Warto podkreślić, że podczas przygotowań do udziału w Mistrzostwach Świata Leszek Piąstka i Anna Jagiełło triumfowali w zawodach Pucharu Polski w Józefowie oraz triumfowali w Międzynarodowych Mistrzostwach Czech w Pradze.

Serdecznie gratulujemy historycznego sukcesu!

W imieniu reprezentantów AZS Łódź składamy ogromne podziękowania władzom Uniwersytetu Łódzkiego za wsparcie finansowe i pomoc w przygotowanych do zawodów. Podziękowania kierujemy także pod adresem lekarza reprezentacji Polski prof. Jarosława Fabisia.

Anna Jagiełło Leszek Piąstka MŚ Judo Kata