AMP w tenisie już w ten weekend!

Już jutro będziemy gospodarzami finałowego turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie!

W zawodach weźmie udział 16 zespołów kobiet i 16 drużyn mężczyzn, wyłonionych w maju w turniejach półfinałowych w trzech strefach.

Niekwestionowaną gwiazdą turnieju będzie student Uniwersytetu Łódzkiego, nasz zawodnik Kamil Majchrzak. Majchrzak to czołowy polski tenisista, który w tym roku zwyciężył w dwóch imprezach rangi ATP Challenger, zadebiutował w głównej drabince Wielkiego Szlema w Australian Open i był już sklasyfikowany na 111. pozycji w rankingu ATP. To właśnie zespół Uniwersytetu Łódzkiego, broniący tytułu akademickich mistrzów Polski będzie głównym faworytem zmagań mężczyzn. Obok Kamila w składzie UŁ, podobnie jak przed rokiem, zagrają halowy mistrz Polski do lat 23 Piotr Matuszewski oraz wicemistrz Polski seniorów Piotr Gryńkowski. Najgroźniejszym rywalem gospodarzy będzie drużyna Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, która w 2018 roku w Lublinie wywalczyła srebro. W jej składzie znajduje się między innymi mistrz Polski Maciej Rajski. Co ciekawe, los skojarzył oba zespoły już w rozgrywkach grupowych. Oznacza, że nasz turniej rozpocznie się właśnie od powtórki ubiegłorocznego finału.

DSC_1676

W rywalizacji kobiet tytułu bronią studentki z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, które wygrały zmagania w półfinale strefy A. Nie będą miały jednak łatwego zadania. Z dobrej strony w turnieju półfinałowym strefy B pokazały się drużyny z Warszawy – zwyciężczynie z Akademii Leona Koźmińskiego, ubiegłoroczne wicemistrzynie z Uniwersytetu Warszawskiego oraz reprezentantki Uczelni Łazarskiego. O medale będą chciały powalczyć najlepsze w strefie C zawodniczki Politechniki Krakowskiej.

Zawody zostaną rozegrane na kortach AZS Łódź przy ul. Lumumby 22/26 oraz na kortach Eurotenis Łódź przy ul. Małachowskiego 5/7 w Parku 3 Maja. Początek zmagań już w piątek rano. Zwycięzców poznamy w niedzielne popołudnie. Obok najlepszych zespołów w klasyfikacjach generalnych kobiet i mężczyzn wyłonieni zostaną także medaliści AMP w typie uniwersytetów oraz uczelni technicznych.

Organizacja całego cyklu Akademickich Mistrzostw Polski współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a partnerem strategicznym jest Grupa LOTOS S.A. Partnerem imprezy jest firma Head. Zawody zostały objęte honorowym patronatem Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:

https://ampy.pl/dyscypliny/tenis/378-tenis-fina%C5%82

AMP tenis Finał