Z powodzeniem prowadzimy w AZS Łódź szkolenie zarówno seniorów, jak i dzieci i młodzieży. Regularnie zajmujemy miejsca na podium we współzawodnictwie dzieci i młodzieży w regionie łódzkim. Obecnie w ramach struktur AZS Łódź funkcjonuje siedem sekcji wyczynowych – badminton, judo, lekka atletyka, pływanie, squash, taekwondo olimpijskie, tenis ziemny.

Wizytówką naszego klubu od lat są sukcesy lekkoatletów. Mieliśmy swoich przedstawicieli na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004 roku, w Pekinie w 2008 roku i w Londynie w 2012 roku. W ostatnich latach największe sukcesy odnosiły wielokrotne mistrzynie Polski i stałe bywalczynie imprez międzynarodowych Teresa Dobija i Agata Bednarek oraz wicemistrzyni uniwersjady i medalistka mistrzostw Polski Karolina Zagajewska. Zbudowaliśmy mocne szkoły: 400 m – nasi czterystumetrowcy stają na podium zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych we wszystkich kategoriach wiekowych oraz skoków. Było to możliwe także dzięki znakomitym szkoleniowcom, których od lat zatrudniamy w klubie. Tacy trenerzy jak Henryka Blausz, Krzysztof Węglarski czy Aneta Sadach są cenionymi szkoleniowcami Kadry Narodowej.

Obecnie chlubą klubu jest także sekcja pływania AZS Łódź. Kilka lat temu do AZS Łódź dołączyła Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, jedna z najbardziej utytułowanych polskich pływaczek w historii, wielokrotna Mistrzyni Polski, rekordzistka Polski, medalistka Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Czołowym polskim pływakiem jest reprezentant naszego klubu Filip Wypych, mający w swoim dorobku kilkadziesiąt medali Mistrzostw Polski, w tym te najcenniejsze – złote na królewskim dystansie 50 m stylem dowolnym. Oboje spełnili swoje sportowe cele, uzyskując kwalifikację olimpijską na Igrzyska Olimpijskie do Rio de Janeiro. Sekcja pływania to jednak także inni zawodnicy – udało nam się stworzyć elitarną grupę, która z każdych Mistrzostw Polski przywozi kilkanaście medali. Powody do radości dają nam oczywiście także inne sekcje. Kilkadziesiąt juniorów i juniorów młodszych trenuje w sekcji taekwondo olimpijskiego, z powodzeniem uczestnicząc w turniejach rangi Mistrzostw Polski. Szkolenie dzieci i młodzieży nieprzerwanie prowadzi sekcja judo. Prężnie rozwija się sekcja tenisa – kilkadziesiąt dzieci trenuje w szkółkach tenisowych, z doświadczenia i wiedzy naszych trenerów korzystają także zagraniczni zawodnicy, trenujący na co dzień na naszych obiektach i reprezentujący nasze barwy.