Dwa medale lekkoatletów na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski!

Katarzyna Flis i Wiktor Suwara wywalczyli tytuły Młodzieżowych Wicemistrzów Polski w swoich koronnych konkurencjach.

W dniach 30-31 lipca na Stadionie Miejskim w Jeleniej Górze odbyły się 33. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Zawodnicy AZS Łódź zdobyli dwa srebrne medale! Pierwszego dnia zawodów miłą niespodziankę sprawiła Katarzyna Flis. Podopieczna trener Henryki Blausz w finale 100 m przez płotki ustanowiła nowy rekord życiowy – 13,88 s i stanęła na drugim stopniu podium. Swój najlepszy rezultat w karierze osiągnęła także na 200 m – 24,97 s i  i została sklasyfikowana na 12. pozycji.

Na 400 m po bardzo dobrym biegu srebro wywalczył Wiktor Suwara, poprawiając po raz kolejny w tym sezonie swoją życiówkę, która wynosi teraz 46,37 s. Niewiele brakowało, a zawodnik trener Anety Sadach stanąłby na podium w rywalizacji na dwukrotnie krótszym dystansie… Wiktor zwyciężył w ostatniej serii na 200 m, ustanawiając świetny rekord życiowy – 21,30 s. Do medalu zabrakło zaledwie 0,01 s… 21,29 s pobiegł bowiem triumfator trzeciego biegu, Patryk Nurkowski (LKS Jantar Ustka) i to na jego szyi zawisł brązowy krążek.

Dwukrotnie w czołowych „ósemkach” swoje występy w Jeleniej Górze kończyła Natalia Chacińska. W sobotę podopieczna trenera Zdzisława Lipińskiego zajęła szóste miejsce w konkursie skoku w dal z rezultatem 5,75 m, a dziś była ósma w trójskoku z nową życiówką – 11,69 m.